Powiedz swojemu lekarzowi, że znalazłeś go u nas!

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca

V Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii

Szpital Powiatowy, 39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 22 tel. 017 78 00 347 017 78 00 345 017 78 00 346 fax. 017 78 00 348

W listopadzie 2006 roku, na bazie Szpitala Powiatowego w Mielcu, z myślą o mieszkańcach Podkarpacia i Regionu Świętokrzyskiego został otwarty Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii.

Wszystkie oddziały Polsko-Amerykańskich Klinik Serca wyposażone są w najnowocześniejsze angiografy, mające zastosowanie w procesie diagnostycznym (ocena stanu naczyń wieńcowych) i leczniczym (angioplastyka tętnic wieńcowych i obwodowych) jak również w nowoczesne urządzenia do obrazowania tętnic wieńcowych techniką ultrasonografii wewnątrznaczyniowej.

Oferowane świadczenia medyczne obejmują:

>>> konsultacje kardiologiczne i kardiochirurgiczne

>>> badania nieinwazyjne: EKG, UKG, Holter, test wysiłkowy: koronarografię i angiografię tętnic obwodowych, koronaroplastykę i angioplastykę tętnic obwodowych (szyjnych, nerkowych, biodrowych, udowych) z wykorzystaniem technik aterektomii oraz implantacji stentów

>>> leczenie ostrych stanów wieńcowych na oddziale intensywnej terapii kardiologicznej (zawału serca, niestabilnej choroby wieńcowej)

Zabiegi wykonywane w ośrodkach Polsko-Amerykańskich Klinik Serca dorównują tym, jakie przeprowadza się w ośrodkach akademickich w Katowicach i Zabrzu. Jednocześnie technika i organizacja zabiegów a także przyjęte schematy leczenia są bardzo nowatorskie, często niedostępne w innych placówkach tego typu na terenie kraju. Przykładem choćby wykonywanie zabiegów planowych na bazie jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy wszystkich naczyń.

Dla pacjentów z terenu Podbeskidzia, Zagłębia i Podkarpacia obecność PAKS oznacza dostęp do nowoczesnych usług medycznych, a przede wszystkim znacznego zmniejszenia śmiertelności spowodowanej świeżym zawałem serca. Warunkiem jednak uzyskania tego wyniku jest jak najszybsze dotarcie do jednego z oddziałów w przypadku wystąpienia objawów zawału. Rekanalizacja odpowiedzialnej za zawał serca tętnicy wieńcowej pozwala na znaczne skrócenie pobytu w szpitalu, przyspieszoną rehabilitację i szybki powrót do normalnej aktywności życiowej.

Choć AHP posiada status placówki niepublicznej, świadczone usługi realizowane są w ramach kontraktów objętych umową z NFZ, a także na zasadzie prywatnej odpłatności.  

                            Grupa Sagnet wraz z innymi podmiotami na swoich stronach wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Dowiedzidz się więcej