maple.jpg

W Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu znieczulenie przy naturalnym porodzie jest już refundowane.

Do tej pory na poród w znieczuleniu mogły sobie pozwolić tylko niektóre kobiety, gdyż za usługę trzeba była zapłacić. Dziś bezpłatne znieczulenie przy naturalnym porodzie dostępne jest dla wszystkich ciężarnych pacjentek, które rodzą w Szpitalu Powiatowym w Mielcu. To z pewnością dobra wiadomość dla wielu mam.

O potrzebie wprowadzenia takiej usługi w mieleckim szpitalu przekonuje dyrektor Leszek Kołacz. - Od pewnego czasu pacjentki dawały nam wyraźne sygnały, że dobrze byłoby w naszym szpitalu wprowadzić porody w znieczuleniu. Przygotowywaliśmy się do tego stopniowo. Pomogło >>>

Kontrakty podpisywane z lekarzami nie są elementem rozstrzygającym o kondycji finansowej szpitali. Wśród zadłużonych placówek są zarówno te, które zawierały kontrakty, jak i te, które zatrudniały personel na tradycyjnych umowach o pracę. Dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów ważniejsza od formy zatrudnienia personelu może okazać się konieczność załatania powiększającej się luki wśród kolejnych pokoleń lekarzy.

Koszty zatrudnienia personelu stanowią dominującą część wydatków szpitali ogółem: w skontrolowanych placówkach wyniosły one od ok. 47 proc. do ponad 85 proc. Z kolei koszty zatrudnienia personelu medycznego to od 80 proc. do 90 proc. wszystkich wynagrodzeń.

Większość >>>